Eurooppa-liiga|22/10/2026
JuventusTasapeli 25%Rennes
⚽
Yli 2.5 maalia
KYLLÄ @ 1.84
53% todennäköisyys
52%Mallin tarkkuus (60 päivää) — 108/209
Yli 2.5 maalia @ 1.84
Malli antaa 53 % todennäköisyyden yli 2.5 maalia kohti, mikä tarjoaa arvovaltaita, kun implisiittinen todennäköisyys on vain 54.3 %. Juventus on viime otteluissa tehnyt keskimäärin 1.35 maalia, mutta Rennesin korkea yli 2.5 maalin osuus, 85 %, tekee markkinasta houkuttelevan.
💡 Rennesin otteluista 85 % on päättynyt yli 2.5 maaliin, mikä viittaa heidän alttiuteen osallistua maalirikkaisiin peleihin, erityisesti vieraissa.
Juventus kohtaa Rennesin Eurooppa-liigan ottelussa, jossa italialaiset ovat ennakkosuosikkeja, mutta tämä neutraalilla kentällä pelattava kamppailu voi tarjota yllätyksiä. Juventus on ollut vakaa, voittanut neljä viidestä viimeisimmästä ottelustaan, mutta Rennesin korkea maalimäärä voi haastaa tämän käsityksen. Juve on tehnyt keskimäärin 1.35 maalia, kun taas Rennes on viime otteluissaan ollut maalirikas, mikä voi muuttaa ottelun kulun.
📊 Joukkuetilastot
Keskim. tehdyt1.35
Keskim. päästetyt0.7
Yli 2.525%
MJM35%
Pitämättömät11
Ei maalia4
Koti5V 2T 3H
Vieras5V 4T 1H
Keskim. tehdyt1.7
Keskim. päästetyt1.8
Yli 2.585%
MJM80%
Pitämättömät2
Ei maalia3
Koti8V 1T 3H
Vieras1V 2T 5H
📊 Lisämarkkinat
Tuplamahdollisuus 1X1.16
Tuplamahdollisuus X22.36
Tuplamahdollisuus 121.25
Yli 1.5 maalia1.24
Alle 1.5 maalia3.52
Keskinäiset Kohtaamiset: Tilastollinen Syväanalyysi
Juventus ja Rennes eivät ole kohdanneet aiemmin kilpailullisissa peleissä, joten suoranaista vertailukohtaa ei ole. Juventus on viime aikojen peleissä osoittanut vahvaa puolustusta, kun taas Rennesin pelit ovat olleet maalirikkaita. Tämä voi johtaa jännittävään kohtaamiseen, jossa molemmat joukkueet tavoittelevat voittoa.
Mallin Tulos ja Lopullinen Suositus
Poisson-malli antaa Juventukselle 58 % voiton todennäköisyyden, tasapelille 25 % ja Rennesille 17 %. xG-arvot ovat Juventus 1.82 ja Rennes 0.87, mikä tukee Juventuksen voittoa. Suositeltu veto on Yli 2.5 maalia kertoimella 1.84, sillä se tarjoaa arvovallan 53 % todennäköisyydellä. Toiseksi paras markkina on BTTS, sillä molempien joukkueiden maalimäärät viittaavat siihen. Suurin riski on Juventus puolustuksen mahdollinen heikkous, jos Rennes löytää hyökkäysvoimaa.
Maalimarkkinat: Arviointi
Yli 2.5 maalin markkinalla on kerroin 1.84, mikä tarjoaa pienen arvovallan 53 % mallin todennäköisyydellä verrattuna 54.3 % implisiittiseen todennäköisyyteen. BTTS-markkinalla on 55 % todennäköisyys, mikä on linjassa molempien joukkueiden maalimäärien kanssa. Yli 1.5 maalin kerroin on 1.24, ja se on todennäköinen tulos, sillä mallin todennäköisyys on 75 %.
Tilastoraportti: Kaikki Tärkeät Numerot
Juventus on ollut tehokas kotona, tehden keskimäärin 1.6 maalia per ottelu, kun taas Rennes on vieraissa tehnyt vain 1.13 maalia. Juventus on pitänyt 11 nollapeliä, mikä kertoo vahvasta puolustuksesta. Rennesin puolustus on sen sijaan vuotanut, päästäen keskimäärin 2.25 maalia vieraissa. Yli 2.5 maalin todennäköisyys on 53 %, ja molemmat joukkueet maalaavat (BTTS) 55 %. Nämä tilastot viittaavat siihen, että ottelu voi päättyä maali-iloitteluun, vaikka Juventus onkin puolustanut hyvin.
Riskiskenaariot: Vastalause
Vaikka Juventus on suosikki, heidän puolustuksensa ei ole täysin virheetön, ja Rennes on osoittanut kykynsä rikkoa vastustajan puolustusta. Rennesin viimeaikaiset vieraspelit ovat olleet vaikeita, mutta heidän kykynsä tehdä maaleja voi yllättää. Jos Juventus ei pääse rytmiin, Rennes voi hyödyntää tämän ja tehdä pelistä tiukemman kuin odotetaan. Suositeltu veto pysyy kuitenkin vahvana, sillä Juventus on ollut luotettava kotisuorittaja.
Usein kysytyt kysymykset
1
Mitkä ovat Juventuksen ja Rennesin
kertoimet?
Juventuksen kerroin on 1.72 (implisiittinen todennäköisyys 58.1 %), tasapelin kerroin on 3.92 (25.5 %) ja Rennesin kerroin on 4.89 (20.4 %). Juventuksen
voitto tarjoaa arvoa suhteessa mallin 58 % todennäköisyyteen.
2
Mikä on oikea maaliprediktio Juventuksen ja Rennesin välillä?
Mallin todennäköisin
tulos on 1-0 Juventusille. Tämä perustuu xG-arvoihin, joissa Juventus on 1.82 ja Rennes 0.87, mikä tukee vähämaalista voittoa.
3
Mikä on paras
veto Juventuksen ja Rennesin otteluun?
Paras
veto on Yli 2.5 maalia kertoimella 1.84. Mallin todennäköisyys on 53 %, mikä tarjoaa arvovallan verrattuna implisiittiseen 54.3 % todennäköisyyteen.
4
Mikä on Rennesin vierasmuoto tällä kaudella?
Rennes on voittanut yhden, pelannut kaksi tasapeliä ja hävinnyt viisi vierasottelua. He ovat tehneet keskimäärin 1.13 maalia per vierasottelu ja päästäneet 2.25 maalia.
5
Mitkä pelaajat ovat avainasemassa Juventuksen ja Rennesin ottelussa?
Juventuksen hyökkäys on ollut tehokas, ja heidän xG-arvo on 1.82. Rennes puolestaan luo paikkoja, vaikka heillä on ollut vaikeuksia vieraissa. Kummankin joukkueen hyökkäysstrategiat voivat ratkaista ottelun kulun.
6
Tuplamahdollisuus 1X kertoimella 1.16 tarjoaa turvallisen vaihtoehdon, sillä Juventuksen
voitto tai tasapeli on todennäköinen. X2 kertoimella 2.36 tarjoaa korkeamman riskin, mutta mahdollisen arvovallan.
.fap-rel-wrap{display:grid;grid-template-columns:1fr 1fr;gap:16px;margin:28px 0 0;font-family:-apple-system,BlinkMacSystemFont,Segoe UI,Roboto,sans-serif}.fap-rel-block{background:#f8fafc;border:1px solid #e2e8f0;border-radius:12px;padding:14px 16px}.fap-rel-title{font-size:12px;font-weight:700;color:#475569;text-transform:uppercase;letter-spacing:.05em;margin:0 0 10px}.fap-rel-list{margin:0;padding:0;list-style:none;display:flex;flex-direction:column;gap:6px}.fap-rel-list li a{font-size:13px;color:#2563eb;text-decoration:none;line-height:1.4;display:block}.fap-rel-list li a:hover{text-decoration:underline}@media(max-width:640px){.fap-rel-wrap{grid-template-columns:1fr}}
📋 Lisää ennusteita: Eurooppa-liiga